Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prace badawcze i opracowania studialne

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS jest wykonawcą wielu zadań badawczych oraz specjalizuje się w zarządzaniu i administrowaniu międzynarodowymi projektami badawczymi realizowanymi w sferze statystyki i nauk pokrewnych jako ramowymi programami badawczymi Unii Europejskiej i innych projektów międzynarodowych.

W obszarze zadań badawczych CBiES GUS współpracuje z wieloma renomowanymi uczelniami i ośrodkami badawczymi w kraju i za granicą, w tym ze Szkołą Główną Handlową i Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytetami w Poznaniu, Rzeszowie i we Wrocławiu.

W zespole ekspertów i konsultantów CBiES GUS, liczącym aktualnie 584 osoby, współpracują uczeni i badacze o renomowanym i uznanym dorobku naukowym zarówno w kraju, jak i za granicą.

W dorobku badawczym CBiES GUS można wyróżnić realizacje projektów w ramach europejskiego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i w obszarze działań Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz w dziedzinie zadań Narodowego Centrum Nauki, a także Narodowej Strategii Spójności, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Programu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Centrum realizuje rocznie od 12 do 32 projektów badawczych w ramach umów konsorcjalnych z liczącymi się ośrodkami badawczymi.

Centrum zatrudnia i oferuje pracę dla wysokiej klasy specjalistów, którzy gwarantują rzetelność i terminowość wykonywania opracowań badawczych. Posiadają umiejętność biegłego administrowania projektami unijnymi, potwierdzoną wieloma certyfikatami, zdobytymi w renomowanych uczelniach.

Ankietowe badanie mobilności transportowej ludności na poziomie lokalnym

Ankieta o termomodernizacji budynków mieszkalnych wielomieszkaniowych w latach 2010-2016

Do góry