Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

O Nas - CBiES

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS - jako instytucja gospodarki budżetowej podporządkowana Prezesowi GUS - pełni funkcje ogólnopolskiej i międzynarodowej placówki kształcenia statystycznego dla potrzeb pracowników oraz instytucji służb statystyki publicznej.

Świadczy także usługi edukacyjne oraz badawcze na rzecz innych jednostek i instytucji oraz osób w zakresie objętym przedmiotem działania, w tym prowadzi i organizuje działalność wspomagającą naukowe badania statystyczne i innowacyjne.

Centrum zapewnia doskonałe warunki do przeprowadzania sympozjów, narad i konferencji, spotkań firmowych i imprez integracyjnych. Usytuowane jest na wysokiej skarpie Zalewu Zegrzyńskiego, na skraju sosnowego lasu, w atrakcyjnym turystyczno-wypoczynkowym miejscu, blisko Warszawy.

W rozległym i bezpiecznym ogrodzie znajdują się dwa parkingi dla autobusów i 50 samochodów osobowych oraz małe tereny sportowe. Istnieje możliwość korzystania ze sprzętu rekreacyjno-sportowego, rowerów i rejsów po Zalewie Zegrzyńskim. Okolica stanowi znakomity teren spacerowo-rekreacyjny, a zimą doskonałą przestrzeń dla uprawiania narciarstwa śladowego.

CBiES posiada hotel na 150 miejsc noclegowych oraz własną gastronomię z kawiarnią.

Obiekt Centrum charakteryzuje się przestrzenną, niską zabudową pozbawioną barier architektonicznych.

 

Do góry